Jste zde

Domů

Mieders

Poznejte stubaiské středisko Mieders

Dovolená v Mieders

Pohled na rakouskou obec Mieders

Krásná tyrolská vesnice Mieders se nachází na ideálním místě, přímo u vstupu do údolí Stubaital. Najdete ji na úpatí 2718 m vysoké hory Serles, v nadmořské výšce 952 m.

Můžete se odtud snadno a rychle dostat ke všem atrakcím v údolí a podnikat další zajímavé výlety, jako například do hlavního města této oblasti, do Innsbrucku.

Lyžařský areál Serles

Okolí skiareálu Serles
Autor: kopretinka

Na úpatí hory Serles (2 718 m) se nachází lyžařský areál ideální pro rodiny s dětmi. Široké sjezdovky různé obtížnosti jsou velmi atraktivní pro všechny návštěvníky, každý si přijde na to svoje. Skiareál Serles v údolí Stubaital je místem pro zimní radovánky s vysokou úrovní bezpečnosti a daleko od ruchu velkých lyžařských areálů uprostřed velkolepé přírody.

Ocitnete se na perfektně upravených sjezdovkách, v zalesněné a velmi slunné poloze. V nabídce je 8 km sjezdových tratí, 3 lyžařské vleky a jedna kabinková lanovka.

Zajímavá místa v Mieders

Kopeček Kalvarienberg s kapličkou

V centru městečka Mieders, na malém kopci Kalvarienberg, se nachází malá kaplička. V obci najdete také nejstarší kostel v celém údolí Stubaital, farní kostel Narození Panny Marie (Pfarrkirche zu Maria Geburt). Původně byl postaven v gotickém stylu (některé prameny mluví o vzniku kostela v roce 1348), ale v letech 1737 - 39 ho přestavěl do barokní podoby známý místní architekt Franz de Paul Penz. Při restaurování kostela v roce 1990 byly objeveny pozůstatky kostelních zdí z raně křesťanské doby, pravděpodobně z 8. století.

Mieders v létě

Mieders v létě

Malé prázdninové středisko Mieders se nachází na okraji údolí Stubaital a je nádherným místem k odpočinkové i aktivní dovolené.
Leží ve výšce 942 m.n.m. a i přes čilý turistický ruch si s mnoha zemědělskými staveními a útulnými penziony uchoval svou tradiční alpskou atmosféru.

Léto v Mieders

Léto v Mieders

Původní tyrolská vesnice Mieders je ideálním výchozím bodem pro objevování přírody kolem 2718 metrů vysoké hory Serles. Především procházky jsou zde opravdu nádherným zážitkem. Ty nejkrásnější nabízí právě "král Serles," jak je místní hora také nazývána. Hora Blaser je zase tyrolskou nejbohatší horou na květiny.

Zima v Mieders

Rakousko - Mieders

Malebná vesnice Mieders se nachází u "vchodu" do údolí Stubaital. Do dalších zajímavých míst v údolí, jako jsou například Fulpmes nebo Telfes, se tak dostanete snadno, stejně tak i do města Innsbruck, vzdáleného asi 15 km.

Obec leží přímo na úpatí 2718 metrů vysokého vrcholu Serles, kde začíná pro lyžaře i snowboardisty to pravé potěšení na sněhu. Pěkné, široké sjezdovky všech úrovní obtížnosti vás zvou k příjemnému lyžování, daleko od masového turistického ruchu. Na běžkaře zase čekají trasy vysoko v s úžasnými výhledy na údolí.

Stránky

Stubai na Facebooku

Fulpmes

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Mutterbergalm

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s0°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Neustift

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Schaufelspitze

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s-9°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.