Jste zde

Domů » Zima

Běžky

Poznejte i na běžkách region Pitztal

Běžkařské tratě

Rakouské údolí Stubaital v zimě
Autor: jeanmartin

Běh na lyžích je rekreačním sportem snad pro každého.

Vedle sjezdového lyžování se těší tento severský druh sportu ve Stubaitalu v Rakousku velké popularitě.

Běžkaři najdou v údolí všechno, perfektní tratě i úchvatné zimní scenérie.

V regionu je zimním návštěvníkům k dispozici celkem 62 km udržovaných běžkařských tratí v klasickém i bruslařském stylu, které jsou téměř po celou zimu zasněžené.

Schlick 2000 v zimě

Schlick 2000  - krajina

Lyžařský ráj ve Stubaitalu, to je Schlick 2000, vzdálený jen 15 minut od Innsbrucku. Moderní lanovky vás vyvezou až do fascinujícího horského světa pohoří Kalkkögel. Z Kreuzjochu se můžete vydat do vysokohorského zasněženého údolí, položeného nad městečky Fulpmes a Telfes. Připraveno je zde na 25 km sjezdových tratí, pro začátečníky i pokročilé (16 km modrých sjezdovek, 8 km červených a 1 km černých).

Lyžařský areál Serles

Okolí skiareálu Serles
Autor: kopretinka

Na úpatí hory Serles (2 718 m) se nachází lyžařský areál ideální pro rodiny s dětmi. Široké sjezdovky různé obtížnosti jsou velmi atraktivní pro všechny návštěvníky, každý si přijde na to svoje. Skiareál Serles v údolí Stubaital je místem pro zimní radovánky s vysokou úrovní bezpečnosti a daleko od ruchu velkých lyžařských areálů uprostřed velkolepé přírody.

Ocitnete se na perfektně upravených sjezdovkách, v zalesněné a velmi slunné poloze. V nabídce je 8 km sjezdových tratí, 3 lyžařské vleky a jedna kabinková lanovka.

Zima v Schönbergu, 1. část

Stubaital - horská krajina
Autor: Adam Sporka

Kdo se rozhodne strávit v Schönbergu, celým názvem Schönberg im Stubaital, zimní dovolenou, ten to nebude mít lehké, protože vybrat si mezi fantastickými lyžařskými středisky je opravdu těžký úkol. Hezký skiareál je hned v blízkosti obce Mieders, další je u Fulpmes, třetí nad městem Neustift a na samém konci údolí Stubaital láká lyžaře jedinečný areál na ledovci Stubai se svými sjezdovkami vedoucími až těsně pod vrchol Schaufelspitze (3332 m).

Zima v Mieders

Rakousko - Mieders

Malebná vesnice Mieders se nachází u "vchodu" do údolí Stubaital. Do dalších zajímavých míst v údolí, jako jsou například Fulpmes nebo Telfes, se tak dostanete snadno, stejně tak i do města Innsbruck, vzdáleného asi 15 km.

Obec leží přímo na úpatí 2718 metrů vysokého vrcholu Serles, kde začíná pro lyžaře i snowboardisty to pravé potěšení na sněhu. Pěkné, široké sjezdovky všech úrovní obtížnosti vás zvou k příjemnému lyžování, daleko od masového turistického ruchu. Na běžkaře zase čekají trasy vysoko v s úžasnými výhledy na údolí.

Na běžkách v oblasti Stubaital

Stubaital v Rakousku, zimní sportovci

Kolem obce Mieders se nacházejí čtyři skvělé běžkařské tratě, na kterých se můžete sportovně vyřádit podle vaší chuti i nálady. Běžkařská trasa Gleins je asi jen 1,5 km dlouhá, ale umožňuje vstup k síti dalších běžkařských stezek v Serles.

Běžkařská trasa Mieders je se svými pěti kilometry o něco delší. Běžkařská trasa Kaser s délkou 10 km je o trochu více náročnější, ale zato budete odměněni nádherným panoramatickým výhledem. Opravdovou lahůdkou je jistě 14 kilometrů dlouhá běžkařská trasa Serles.

Stránky

Stubai na Facebooku

Fulpmes

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Mutterbergalm

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s0°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Neustift

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Schaufelspitze

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s-9°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.