Jste zde

Domů » Zima

Ostatní zimní sporty

Co se dá ještě na sněhu vyzkoušet za sporty?

Schlick 2000 v zimě

Schlick 2000  - krajina

Lyžařský ráj ve Stubaitalu, to je Schlick 2000, vzdálený jen 15 minut od Innsbrucku. Moderní lanovky vás vyvezou až do fascinujícího horského světa pohoří Kalkkögel. Z Kreuzjochu se můžete vydat do vysokohorského zasněženého údolí, položeného nad městečky Fulpmes a Telfes. Připraveno je zde na 25 km sjezdových tratí, pro začátečníky i pokročilé (16 km modrých sjezdovek, 8 km červených a 1 km černých).

Lyžařský areál Serles

Okolí skiareálu Serles
Autor: kopretinka

Na úpatí hory Serles (2 718 m) se nachází lyžařský areál ideální pro rodiny s dětmi. Široké sjezdovky různé obtížnosti jsou velmi atraktivní pro všechny návštěvníky, každý si přijde na to svoje. Skiareál Serles v údolí Stubaital je místem pro zimní radovánky s vysokou úrovní bezpečnosti a daleko od ruchu velkých lyžařských areálů uprostřed velkolepé přírody.

Ocitnete se na perfektně upravených sjezdovkách, v zalesněné a velmi slunné poloze. V nabídce je 8 km sjezdových tratí, 3 lyžařské vleky a jedna kabinková lanovka.

Lyžařský areál Elfer

Okolí Elferu

Elfer je sportovní lyžařský areál ve Stubaitalu, přímo v srdci Tyrolska. Nároční lyžaři si v něm přijdou jednoznačně na své. Strmé a dobře upravené svahy s přírodním sněhem jsou zárukou té nejlepší kvality sjezdového lyžování. Při dostatečné sněhové pokrývce pak nabízí sjezd až do údolí zdolání více než 1000 m výškového převýšení, což je vysloveně speciální zážitek pro sportovní lyžaře.

Elfer je ideální lyžařskou oblastí ve Stubaitalu pro milovníky lyžování a snowboardingu, pro všechny fanoušky, kteří mají rádi sportovní výzvy.

Zima v Mieders

Rakousko - Mieders

Malebná vesnice Mieders se nachází u "vchodu" do údolí Stubaital. Do dalších zajímavých míst v údolí, jako jsou například Fulpmes nebo Telfes, se tak dostanete snadno, stejně tak i do města Innsbruck, vzdáleného asi 15 km.

Obec leží přímo na úpatí 2718 metrů vysokého vrcholu Serles, kde začíná pro lyžaře i snowboardisty to pravé potěšení na sněhu. Pěkné, široké sjezdovky všech úrovní obtížnosti vás zvou k příjemnému lyžování, daleko od masového turistického ruchu. Na běžkaře zase čekají trasy vysoko v s úžasnými výhledy na údolí.

Fulpmes pro malé i velké

Rakousko, Fulpmes v zimě

Fulpmes je oblíbené prázdninové středisko, ležící uprostřed Stubaiského údolí, mezi nekonečnými alpskými loukami. Nachází se v nadmořské výšce 930 metrů a je často označováno také jako "město kovářů".

Ve Fulpmesu je dolní stanice lanovky, která vás zaveze do sportovního areálu Schlick 2000. Ten je v zimě rájem pro lyžaře a snowboardisty a v létě zase pro turisty. Tady na vás také bude čekat nádherný výhled do celého údolí Stubaital a Inntal.

Slavný rodák Andreas Kofler

Skokan na lyžích Andreas Kofler

Rakouský sportovec ve skocích na lyžích, Andreas Kofler, vyrostl v údolí Stubaital, dnes žije v obci Telfes a do Innsbrucku jezdí trénovat. Své první vítězství ve Světovém poháru oslavil 4. února 2006 ve Willingenu, o den později získal se svým družstvem druhé místo v soutěži družstev.

Na zimních olympijských hrách v roce 2006 získal stříbrnou medaili na velkém můstku, s odstupem pouhých 0,1 bodu za jeho kolegou z týmu Thomasem Morgensternem, a zlatou medaili v soutěži družstev.

Stránky

Stubai na Facebooku

Fulpmes

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Mutterbergalm

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s0°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Neustift

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Schaufelspitze

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s-9°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.