Jste zde

Domů » Léto

Turistika

Poznejte oblast i "po svých"

Schlick 2000 a pěší trasy, 2. část

Alpská vegetace ve Stubaii
Autor: dorena-wm

Stubaiblick má tři můstky, které mají velmi zvláštní význam. Poukazují na tři nápadné hory: První můstek je ve směru "Schlicker Mandl´n", druhý ve směru "König Serles" a třetí směrem k Innsbrucku na "Seilen-Geistern".

O každé z těchto tří hor se vypráví nějaká legenda nebo pohádka. Informační tabule u vyhlídkové plošiny vám právě tyto pohádky a pověsti přiblíží, a přenesou vás do doby mýtů. Ve středu platformy "bdí" horský duch nad přírodou.

Trasa Alpenpflanzenlehrpfad

Schlick 2000 a pěší trasy, 1. část

Dejte nudě sbohem! Turistické centrum Schlick 2000 v regionu Stubaital stojí za návštěvu už jen kvůli své výjimečné přírodě, impozantnímu výhledu na Kreuzjoch a panoramatické terase.

Hochtal nad středisky Fulpmes a Telfes je protkán sítí mírných, středně těžkých i náročných horských stezek. V posledních letech nově vytvořené dobrodružné pěší stezky kolem horského řetězce Kalkkögel nabízejí zábavu pro celou rodinu.

Turistika a horolezectví

Vrcholek Ruderhofspitze
Autor: keichwa

Rakouské údolí Stubaital se představuje v letních měsících jako unikátní přírodní pokladnice. Svěží louky a mohutné třítisícovky vytvářejí opravdu neuvěřitelnou nádhernou přírodní kulisu. Horolezectví, paragliding, pěší turistika, cyklistika, běh, nordic walking, jízda na koni nebo prostě jen odpočinkové procházky – každý si tady jistě najde to své, vlastní vhodný program aktivit.

Turisté mohou využít rozsáhlou síť skvělých turistických stezek a navštívit na nich velké množství tradičních horských chat, kde si dozajista užijete dostatek dobrodružství vysoko v horách.

Dovolená v Mieders

Pohled na rakouskou obec Mieders

Krásná tyrolská vesnice Mieders se nachází na ideálním místě, přímo u vstupu do údolí Stubaital. Najdete ji na úpatí 2718 m vysoké hory Serles, v nadmořské výšce 952 m.

Můžete se odtud snadno a rychle dostat ke všem atrakcím v údolí a podnikat další zajímavé výlety, jako například do hlavního města této oblasti, do Innsbrucku.

Stubaier Höhenweg, 2. část

Část turistické trasy Stubaier Höhenweg, Rakousko
Autor: keichwa

Výšlap úseku Neue Regensburger Hütte - Dresdner Hütte (2 308 m) trvá asi 6 hodin. Trasa vede na Hohen Moss, na krásnou, suchopýrem porostlou náhorní planinu a k nejvyššímu bodu na celé horské stezce Stubaier Höhenweg, na vrchol Grawagrubennieder (2 880 m). Právě zde se vám před očima objeví Stubaiský ledovec.

Letní dovolená

Rakouský vodopád Grawa
Autor: Teta_Berta

Údolí Stubaital se představuje v letních měsících jako unikátní přírodní pokladnice. Svěží louky a mohutné třítisícovky vytvářejí opravdu neuvěřitelnou kulisu. Turistům slouží rozsáhlá síť skvělých turistických stezek a velké množství tradičních horských chat vysoko v horách. Horolezectví, paragliding, pěší turistika, cyklistika, běh, nordic walking, jízda na koni nebo prostě jen odpočinkové procházky. Každý si ve Stubaitalu najde vlastní vhodný program aktivit.

Stránky

Stubai na Facebooku