Jste zde

Domů

Stubaital v kostce

Panorama stubaiského ledovce
Ledovec Stubai

Lyžařský region Stubai zahrnuje lyžařské areály Serles, Schlick 2000, Elfer a ledovec Stubaier Gletscher. Od prvotřídních sjezdovek přes ledovcovou oblast až po rychlé sáňkařské dráhy, to vše nabízí Stubai spolu s příznivými cenami, útulnými vesnicemi a rodinnou přátelskostí.

S malými kroky směrem k zimní turistice začalo údolí Stubai již v roce 1973, kdy byl ledovec lanovkou propojen s údolím. Lyžařský kolotoč pod vrcholkem Schaufelspitze (3333 m) je neustále zdokonalován a modernizován a můžete ho sjíždět na lyžích jak ve směru po, tak proti směru hodinových ručiček.

Na horní stanici lanovky Schaufeljochbahn je možná také odbočka na vyhlídkovou plošinu Top of Tyrol, která byla slavnostně otevřena v září 2008. 80 m2 velká kruhová stavba na hřebenu Grossen Isidor vyčnívá 9 metrů do prázdna a nabízí pohled na okolní třítisícovky Stubaiských a Ötztalských Alp.

Údolí Stubai je také magnetem pro milovníky telemarku, kteří se zde setkávají na Telemark Festivalu.

Lyžaři se zde mohou těšit nejen z dobře upravených sjezdovek, ale i z útulných horských chat v areálu Schlick 2000. Pro příznivce lyžování v hlubokém sněhu jsou perfektní terény v Schlicku a u ledovce Stubai.

Také snowboardisté, začátečníci, závodní lyžaři i běžkaři najdou v údolí Stubai ideální podmínky. Středem zájmu jsou určitě velkorysé ledovcové sjezdovky pod vrcholem Schaufelspitze.

Daunkogel, Schaufel, Fernau, Gaisskar a Windacher se jmenuje 5 lyžařských ledovců, na kterých leží sjezdovky, které jsou spíše mírné, maximálně středně těžké. Kolem stanice Gamsgarten u lanovky Murmelebahn najdou začátečníci ten správný terén, který se nachází hned vedle cvičné plochy pro ty nejmenší.

Pro koho je to tady příliš snadné, může vyrazit na svahy k prostřední stanici lanovky u chaty Dresdner Hütte. Perfektním zakončením lyžařského dne je 10 km dlouhý sjezd do údolí přes Wilde Grube.

Schlick je perfektní rodinný lyžařský areál s cvičnými loukami i boulovatými sjezdovkami. Z Fulpmesu vede kabinová lanovka na Kreuzjoch a zároveň na začátek sjezdovek, které se zase u Schlickeralmu spojují a vedou na širokou lyžařskou trasu ke střední stanici lanovky Bruggeralm.

V údolí najdete několik krásných běžkařských tras, na kterých můžete podnikat okruhy. Pěkná stopa vede z Fulpmesu do Falbesonu.

Malým běžkařským rájem je vysokohorská plošina u Maria Waldrast, běžkaři začínají buď v Gleins nebo u horní stanice lanovky Serlesbahn a můžou si zvolit mezi těžkou trasou Kaserloipe, lehčí Serlesloipe nebo začátečnickou Anfängerloipe.

Již na počátku listopadu začíná běžkařská sezóna na ledovci Stubai, trasa na Gamsgartenu je upravená až do května.

Stubaital je také region bohatý na sáňkařské dráhy. Na Elferu jsou dvě rychlé dráhy, sáňkařská dráha Neustift je dokonce umělé zasněžována a osvětlena.

Pro zimní turisty jsou zde k dispozici obzvláště krásné trasy směrem na Maria Waldrast a Schlick.

Stubai na Facebooku

Fulpmes

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Mutterbergalm

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s0°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Neustift

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northeast, Light air, 1.0 m/s5°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.6 hPa

Schaufelspitze

26.04.2018 - 23:00

CloudyNorth-northwest, Light air, 0.7 m/s-9°C

0 mm srážek

Tlak: 1020.8 hPa

Předpověď počasí na yr.no.